Tiskový servis společnosti WINGAS.

Vždy aktuální informace

17.02.2023

Skupina SEFE jmenuje generální ředitele, ředitele pro komerční strategii a obchodního ředitele

Společnost SEFE Securing Energy for Europe (SEFE) oznámila, že v čele skupiny stojí nový manažerský tým v čele s Dr. Egbertem Laege, který zastává funkci generálního ředitele skupiny SEFE.

Pozicemi generálního ředitele (CEO), ředitele pro komerční strategii (CCO) a obchodního ředitele (CSO) společnost SEFE obsazuje klíčové posty ve své nové řídící struktuře. Jmenování je výsledkem zásadní transformace společnosti a důležitým krokem k další integraci skupiny SEFE. Tyto tři vedoucí pozice podporují integrované řízení napříč divizemi a podtrhují strategické zaměření společnosti SEFE na klíčové evropské aktivity.

Dr. Egbert Laege byl v červnu 2022 jmenován generálním ředitelem společnosti SEFE Securing Energy for Europe (SEFE) německou Spolkovou agenturou pro sítě (Bundesnetzagentur) - v roli svěřenského správce. Egbert Laege působil 25 let v oblasti energetiky a obchodování s komoditami na různých vedoucích a výkonných manažerských pozicích v oblastech obchodování s elektřinou a plynem, optimalizace aktiv, strategie a obchodování na komoditních burzách. Nyní se ujímá funkce generálního ředitele skupiny SEFE.

Společnost SEFE dále oznámila jmenování Frédérica Barnauda ředitelem pro obchodní strategii (CCO) a Matthiase Petera obchodním ředitelem (CSO) skupiny SEFE.

Frédéric Barnaud má více než 25 let zkušeností z plynárenského a ropného sektoru, kde působil jako generální ředitel skupiny a CCO v globálních energetických společnostech. Do společnosti SEFE Marketing & Trading (SM&T) nastoupil v roce 2022. Je zodpovědný za obchodování a řízení portfolia a ve své nové funkci bude dále podporovat globální obchodování společnosti SEFE.

Matthias Peter působil více než pět let jako obchodní ředitel společnosti WINGAS. Díky svým dlouholetým zkušenostem v oblasti prodeje a širokým znalostem energetického trhu bude řídit evropské obchodní aktivity společnosti SEFE.

"Jmenování Frédérica Barnauda a Matthiase Petera přináší potřebné zkušenosti, důležité pro dlouhodobý úspěch podniku. Těším se na spolupráci s tímto vynikajícím týmem při vedení společnosti SEFE směrem do budoucnosti," říká Dr. Egbert Laege, generální ředitel společnosti SEFE.

Jako členové správní rady společnosti SEFE budou Dr. Egbert Laege společně s Frédéricem Barnaudem a Matthiasem Peterem zodpovědní za naplňování naší strategické vize: zajistit dodávky plynu v Německu a Evropě a podpořit přechod na zelenou energii. Nejvyšší management bude doplněn o další pozice finančního ředitele (CFO) a ředitele pro informace.

Königstor 20
34117 Kassel
Tel.: +49 (0) 561 99858-0 
E-Mail: presse[at]wingas.de